Naminiai gyvūnai yra tikri kompanionai visą gyvenimą. Jie suteikia mums džiaugsmą, paguodą ir besąlyginę meilę. Kai kuriems žmonėms ryšys su jų augintiniais tampa toks stiprus, kad net pranoksta santykius su kitais žmonėmis. Kodėl taip yra? Pateikiame keletą priežasčių, kodėl mūsų meilė gyvūnams gali būti tokia stipri.

1. Gyvūnai skatina empatiją

Mūsų augintiniai išmoksta bendrauti su mumis įvairiomis išraiškomis ir gestais, o tai sukuria stiprų emocinį ryšį. Jų gebėjimas suprasti mūsų emocijas padeda mums jaustis suprastiems ir palaikomiems.

2. Nėra konkurencijos ar išdavystės baimės

Santykiuose su gyvūnais mes nesusiduriame su konkurencija ar baime būti išduotiems. Jie yra ištikimi, visada šalia ir nesiekia asmeninės naudos.

3. Jokių kaltinimų ar manipuliacijos

Gyvūnai mūsų nevertina, nesmerkia ir nesistengia manipuliuoti. Su jais galime būti savimi, išreikšti tikruosius jausmus ir nesigėdyti savo emocijų.

4. Santykiai be dviprasmybių

Pasak psichoanalitiko Sigmundo Freudo, santykiai su gyvūnais yra aiškūs ir neturi vidinių konfliktų, priešingai nei žmonių santykiai, kurie dažnai būna sudėtingi ir prieštaringi.

5. Pagalba gyvūnams kartais gali būti lengvesnė

Padėti gyvūnams kartais yra paprasčiau nei susidoroti su žmonių kančiomis. Gyvūnai nereikalauja sudėtingų emocinių sprendimų, todėl jų globa gali teikti daugiau džiaugsmo nei bendravimas su žmonėmis.

6. Projekcija ir emocinė kompensacija

Kartais mes projektuojame savo emocijas ir patirtis ant gyvūnų, nes jie tampa mūsų gyvenimo dalimi, kompensuojančia nusivylimus ar trūkumus kitose srityse.

7. Socialiniai iššūkiai ir draugystė

Tiems, kurie susiduria su bendravimo sunkumais, gyvūnai gali tapti vienintele tikra draugijos ir meilės forma. Jie nereikalauja socialinių normų laikymosi ir visada lieka ištikimi.

8. Besąlyginė meilė ir apsauga

Gyvūnai yra pažeidžiami ir priklausomi nuo mūsų, todėl natūraliai jaučiame poreikį juos saugoti. Jų besąlyginė meilė suteikia mums jaukumo jausmą ir emocinį stabilumą.